Site icon elektromanyetix

3D Yazıcı Çok Küçük Ayrıntılar Yazdırılmıyor

3D Yazıcı Çok Küçük Ayrıntılar Yazdırılmıyor

3D Yazıcı Çok Küçük Ayrıntılar Yazdırılmıyor

3D Yazıcı Çok Küçük Ayrıntılar Yazdırılmıyor. Çoğu 3D yazıcının XY yönündeki parça çözünürlüğünü belirleyen sabit bir meme büyüklüğü vardır. Popüler meme boyutları 0,4 mm veya 0,5 mm çapındadır. Bu, çoğu parça için uygun olsa da, meme boyutundan daha küçük son derece ince özellikler yazdırmaya çalışırken sorunlarla karşılaşmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, 0,4 mm çapında bir ağızlıklı 0.2 mm kalınlığında bir duvar yazdırmaya çalışıyorsanız, bu ince duvarın yazılamayacağını bilmesiniz.  Çok ince özellikleri sıklıkla yazdırmanız gerekiyorsa, bu mikro boyutlu baskılar için göz önünde bulundurulması gereken en iyi seçenekleri açıklayacağız.

Tek Düzen Ekstrüzyon Etkinleştirme(Bazı Dilimleme Programları)

Bazı dilimleme yazılımları, özellikle çok ince duvarlar ve dış özellikler için özel bir baskı modu içerir. Bu özel modu etkinleştirmek için “Proses Ayarlarını Düzenle” ye tıklayın, Gelişmiş sekmesine gidin ve Harici İnce Duvar Tipini “Tek ekstrüzyon duvarlarına izin ver” olarak değiştirin

Parçayı Yeniden Tasarlama

Bu ince özellikleri basmakta hala sorun yaşıyorsanız, başka bir seçenek parçayı yalnızca nozül çapınızdan daha büyük olan özellikleri içerecek şekilde yeniden tasarlamaktır. Bu genellikle, küçük özelliklerin boyutunu değiştirmek için 3D modelini orijinal CAD paketinde düzenlemeyi içerir.

Daha küçük çapta Nozzle(Meme) Kullanın

Çoğu durumda, orijinal 3B modelini değiştiremezsiniz. Örneğin, başka birinin tasarladığı veya internetten indirdiğiniz bir bölüm olabilir. Bu durumda, 3 boyutlu yazıcınız için daha küçük özellikler basmasına olanak veren ikinci bir nozul almayı düşünebilirsiniz. Birçok yazıcının çıkarılabilir nozul ucu vardır, bu da satış sonrası ayarlamalarını oldukça kolaylaştırır. Örneğin, birçok kullanıcı iki seçenek sağlamak için 0,3mm ağızlık ve 0,5mm ağızlık satın alır. Daha küçük bir meme ucu boyutunun nasıl kurulacağı konusunda tam talimatlar için yazıcınızın üreticisine danışın.

Exit mobile version