Arduino Buton İle Fare Kontrolü

0
554
Okunma

Arduino Buton İle Fare Kontrolü

Fare kütüphanesini kullanarak, bir bilgisayarın ekran imlecini Arduino Leonardo, Micro veya Due ile kontrol edebilirsiniz. Bu özel örnek, ekrandaki imleci hareket ettirmek için beş düğme kullanır. Düğmelerin dördü yönelimli (yukarı, aşağı, sol, sağ) ve bir sol fare tıklaması içindir

Arduino’dan gelen imleç hareketi her zaman akrabadır. Bir giriş okunduğunda, imlecin pozisyonu güncel pozisyonuna göre güncellenir.

Yön düğmelerinden birine basıldığında, Arduino, HIGH girişini uygun yönde 5 aralığına eşleyerek fareyi hareket ettirecektir.

Beşinci düğme, fareden sol tıklamayı kontrol etmek içindir. Basıldığında, tahta bilgisayara basar. Düğme bırakıldığında, bilgisayar olayı tanıyacaktır.

Not: Mouse.move() komutunu kullandığınızda, Arduino bilgisayarınızın imlecini devralır! Bu işlevle bir çizim çalıştırırken bilgisayarınızın denetimini kaybetmemenizi sağlamak için, Mouse.move () öğesini çağırmadan önce bir denetleyici ayarladığınızdan emin olun. Bu çizim sadece bir tuşa basıldığında imleç konumunu günceller.

Donanım

Devre

Kartınızı bilgisayarınıza bir mikro USB kablosuyla bağlayın. Düğmeler 2’den 6’ya kadar dijital girişlere bağlanır. 10k ohm pulldown dirençleri kullandığınızdan emin olun.

Kod

Kaynak:arduino.cc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.