Arduino String(Dizi) indexOf() ve lastIndexOf() Yöntemi

0
911
Okunma

Arduino String(Dizi) indexOf() ve lastIndexOf() Yöntemi

 

String nesnesi indexOf() yöntemi, bir String’deki belirli bir karakter değerinin ilk örneğini arama olanağı sağlar. Belirli bir ofsetin ardından karakterin ilk örneğini de arayabilirsiniz. lastIndexOf() yöntemi, aynı şeyleri bir String’in sonundan yapmanıza olanak tanır.

Bu durumda, firstClosingBracket eşittir, çünkü ilk > karakter, String’de 5. konumdadır (ilk karakteri 0 olarak saymak). İkinci kapatma braketini almak istiyorsanız, ilkinin konumunu bildiğiniz gerçeği kullanabilir ve ilk ofset olarak firstClosingBracket + 1 arama yapabilirsiniz:

Sonuç 11, HEAD etiketi için kapatma dirseğinin pozisyonu olacaktır.

Dizenin sonundan aramak isterseniz, bunun yerine lastIndexOf() yöntemini kullanabilirsiniz. Bu işlev, belirli bir karakterin son oluşumunun konumunu döndürür.

Bu durumda, lastOpeningBracket eşittir, BODY etiketi için < konumu. HEAD etiketinin açılış dirseğini isterseniz, stringOne.lastIndexOf('<', lastOpeningBracket -1) veya 6 olacaktır.

Donanım

Devre

Bu örnek için devre yoktur, kartınızın USB üzerinden bilgisayara bağlı olması ve Arduino Yazılımının (IDE) seri monitör penceresi açık olmalıdır.

Kod

Kaynak:arduino.cc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.