Hakkında

Kuruluş;

Sitemiz ilk olarak 2005 yılı sonlarında ücretsiz domain ve host kullanarak ve www.elektromanyetik.tr.cx olarak yayın hayatına başlamıştır. “elektromanyetik” ismini kullanma amacı;  elektronik manyağı, elektroniksel, elektronikle aşırı ilgili.. gibi bir anlam ifade etmek içindir.

Sitemizin içeriği de bugünle hemen hemen aynıydı; bilim adamlarının hayatı, temel elektronik ve elektroniğe başlangıç bilgileri, temel-dijital devre örnekleri, bir kaç PIC uygulamaları, robotik hakkında bilgilerdi.

2008 yılında site, görünüm ve stil olarak biraz daha gelişti. İçerik köklü bir değişikliğe uğramadı. Bazı hatalar giderildi. Aynı yıl, ilk olarak ücretsiz host sağlayıcı hizmetini durdurdu. Daha sonrasında ise ücretsiz domainle ilgili sorunlar çıktı.

Bunun üzerine, 25.02.2008 tarihinde elektromanyetix.com olarak gerçek kimliğine kavuştu. Finansal nedenlerden dolayı elektromanyetix.com tekrardan ücretsiz hosta bağlanmak zorunda kaldı. Bu ücretsiz host hesabı da kapatıldığından, ücretli host sağlayıcıya geçildi. Sitenin herhangi bir ticari gayesi ve geliri olmadığından site iki kez kapanma tehlikesi geçirdi ve çok kez askıya alındı.(3 ay erişim engellendi.) Sürekli yapım aşamasında kaldı. Çünkü tek kişi olarak kuruldu ve yönetildi.

2006 ve 2008 yıllarından sitenin görünüşü:

2006 yılı;

2008 yılı;

2010 – 2012 seneleri arasında site köklü bir değişim geçirdi ve son halini aldı.

Amaç:

Sitemiz en başında da olduğu gibi hâlen “Elektronik, Bilim ve Teknoloji” konularını ele almaktadır ve hizmet etmektedir. Türkçe olarak içerik sıkıntısının olduğu bu konularda, bilimle, ilimle, teknolojiyle, elektronikle uğraşan insanların dünyanın gerisinde kalmaması ve kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda da devam etmektedir.

Sitemizin herhangi bir geliri yoktur, görüntülemekte olduğunuz sayfalarda “google” reklamları görebilirsiniz. Bunlara tıklamanız/görüntülemeniz, bilgisayarınıza veya size hiçbir şekilde zarar vermez. Bu sayede sitemizin devamlılığını sağlıyoruz. Lütfen sitemizde reklam engelliyicisini devre dışı bırakın ve bize destek olun.

Ayrıca sayfa aşağısında bulunan linklerden, beğenerek/abone olarak bize destek olabilirsiniz.

Öneri, soru ve şikayetlerinizi iletişim bölümünden ulaştırabilirsiniz.

Refaranslar / Bağlantılar;

Sosyal Medya;
Facebook Sayfa – Beğenmeyi unutmayın!
Facebook Grup – Katılmayı unutmayın!
Youtube Kanal – Abone olmayı unutmayın!
İnstagram – Takip etmeyi unutmayın!
Prodükerlik – Abone olmayı unutmayın!

Forumlardan;
Ütü ie baskı devre hazırlama yöntemi
3D Yazıcı açık paylaşım konusu

Karışık;
Karacabey Ihlamur Festivali, Misafir DJ – 2008
Wifi Info View Programı – Türkçe çeviri, Sitenin en aşağısındaki dil dosyalarında.
crossturk.com – Off-Road, Motocross konulu web sitemiz.
http://www.thingiverse.com – Paylaştığım 3D Modeller
Aliexpress istek listesi
https://www.instructables.com

Güncelleniyor…