Hakkında

Kuruluş;

elekrtomanyetix, bir Araştırma/Geliştirme platformudur.

2005 yılı sonlarında web sitemiz ücretsiz domain ve host kullanarak www.elektromanyetik.tr.cx ismiyle yayın hayatına başlamıştır. “elektromanyetik” ismini kullanma amacımız;  elektronik manyağı, elektronikle aşırı ilgili.. gibi bir anlam ifade etmek içindir.

O zamanlarda da site içeriği bugünle hemen hemen aynıydı; bilim adamlarının hayatı, temel elektronik ve elektroniğe başlangıç bilgileri, temel-dijital devre örnekleri, bir kaç PIC uygulamaları ve robotik hakkında bilgiler içeriyordu. Fakat bu içerikler yetersizdi. Tamamen HTML ile yapılmıştı. Bu yüzden içerik eklemek veya güncellemek çok uğraştırıcı ve zordu.

2006‘da ayrıca  YouTube Kanalı da açılmıştır.

2008‘de görünüm ve stil biraz daha geliştirildi ve değiştirildi. İçerik köklü bir değişikliğe uğramadı. Bazı hatalar giderildi. Ayrıca bu yıl, sitenin asıl logosu ve simgesinin ortaya çıktığı yıldır. Aynı yıl, ilk olarak ücretsiz host sağlayıcı hizmetini durdurdu. Daha sonrasında ise ücretsiz domainle ilgili sorunlar çıktı. Siteye girildiğinde ücrestiz host ve domain sağlayıcı reklamları neredeyse tüm sayfayı kaplıyordu. Bu yüzden asıl içeriğe reklamlardan erişilemiyordu.

Bunun üzerine, 25.02.2008  tarihinde elektromanyetix.com olarak gerçek kimliğine kavuştu. Finansal nedenlerden dolayı elektromanyetix.com tekrardan ücretsiz hosta bağlanmak zorunda kaldı. Bu ücretsiz host hesabı da kapatıldığından, ücretli host sağlayıcıya geçildi. Sitenin herhangi bir ticari gayesi ve geliri olmadığından site iki kez kapanma tehlikesi geçirdi ve çok kez askıya alındı.(3 ay erişim engellendi.) Sürekli yapım aşamasında kaldı. Çünkü tek kişi olarak kuruldu ve yönetildi. Halen tek kişi olarak yönetiliyor.

2010 – 2012 seneleri arasında site köklü bir değişim geçirdi ve son halini aldı.

2006, 2008 ve ~2012 yıllarından sitenin görünüşü:

2006
2006

2008
2008

~2012-Günümüz
~2012-Günümüz

Amaç:

Sitemiz en başından beridir kategorik olarak hâlen “Elektronik, Bilim ve Teknoloji” konularını ele almakta ve hizmet etmektedir. Türkçe olarak içerik sıkıntısının olduğu bu konularda, bilimle, ilimle, teknolojiyle, elektronikle uğraşan insanların(Maker) dünyanın gerisinde kalmaması ve kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda da devam etmektedir.

Sitemizdeki bazı sabit konular ve klavuzlar direk olarak İngilizce’den çevrilmiştir. Bunların dışında kalan içerikler ise bunlarla beraber araştırma/geliştirme ve tecrübeye dayanır.

Sitemizin herhangi bir geliri yoktur. Görüntülediğiniz sayfalarda “Google” reklamları görebilirsiniz. Bunlara tıklamanız veya görüntülemeniz, bilgisayarınıza veya size hiçbir şekilde zarar vermez. Bu sayede sitemizin devamlılığını sağlıyabiliyoruz. Eğer reklam engelleyici kullanıyorsanız; Lütfen sitemiz için reklam engelleyicisini devre dışı bırakın ve bize destek olun.

Ayrıca sayfa aşağısında bulunan linklerden, beğenerek/abone olarak bize destek olabilirsiniz.Refaranslar / Bağlantılar

Sosyal Medya
Facebook Sayfa – Beğenmeyi unutmayın!
Facebook Grup – Katılmayı unutmayın!
Youtube Kanal – Abone olmayı unutmayın!
İnstagram – Takip etmeyi unutmayın!
Prodükerlik – Abone olmayı unutmayın!
Pinterest
Github

Forumlardaki Popüler Konularımız
Ütü ile baskı devre hazırlama yöntemi
3D Yazıcı açık paylaşım konusu (3D yazıcı Ar-Ge Çalışmalarımızın Bir bölümü)

Karışık
Karacabey Ihlamur Festivali, Misafir DJ – 2008
Wifi Info View Programı (Türkçe çevirisi. Sitenin en aşağısındaki dil dosyalarında.)
crossturk.com – (Off-Road, Motocross konulu web sitemiz.)
http://www.thingiverse.com – (Paylaşılan 3D Modeller.)
Aliexpress istek listesi – (Yeni Projelerimiz için Gerekli Malzemeler)
https://www.instructables.com – (Yapım Klavuzları.)

Güncelleniyor...

Tüm öneri, soru ve şikayetlerinizi iletişim bölümünden ulaştırabilirsiniz.


Gizlilik Politikası

Buradan gizlilik politikası sayfasına ulaşabilirsiniz.