3D Baskı Dolgu ve Anahat Arasındaki Boşuklar

2
2445
Okunma

Baskı Dolgu ve Anahat Arasındaki Boşuklar

3D Baskı Dolgu ve Anahat Arasındaki Boşuklar

Baskı Dolgu ve Anahat Arasındaki Boşuklar. 3D baskılı parçanızın her katmanı, anahat perimetresi ve dolgu kombinasyonu kullanılarak oluşturulur. Perimetreler, parçanızın ana hatlarını izleyerek güçlü ve doğru bir dış cephe oluşturur. Dolgu, katmanın kalan kısmını oluşturmak için bu çevre birimlerinin içine yazdırılır. Dolgu, tipik olarak hızlı yazdırma hızlarına izin vermek için hızlı bir ileri-geri desen kullanır. Dolgu parçanızın ana hatlarından farklı bir desen kullandığından, bu iki bölümün bir araya gelerek katı bir bağ oluşturması önemlidir. Dolgunun kenarları arasında küçük boşluklar olduğunu fark ederseniz, kontrol etmek isteyebileceğiniz birkaç ayar vardır.

Yetersiz Anahat Çakışması

Dilimleyici programlarda, çevre anahatları ve dolgu arasındaki bağın gücünü ayarlamanızı sağlayan bir ayar içerir. Bu ayar, “Anahat çakışması” olarak adlandırılır ve iki bölümün birleştirilmesi için anahatta dolgu miktarının ne kadar üst üste geleceğini belirler. Ayar, ekstrüzyon genişliğinizin bir yüzdesine dayanır, böylece farklı meme boyutları için kolayca ölçeklenir ve ayarlanır. Örneğin, %20’lik bir üst üste bindirme kullanıyorsanız, bu yazılımın yazıcıya talimat vereceğini ve böylece iç dolgu en fazla %20 ile dolgunun üst üste geleceği anlamına gelir. Bu örtüşme, iki bölüm arasında güçlü bir bağın sağlanmasına yardımcı olur. Örnek olarak, daha önce %20’lik bir üst üste bindirme kullanıyorsanız, çevreleriniz ile dolgunuz arasındaki boşlukların ortadan kalkıp kaybolmadığını görmek için bu değeri %30’a çıkarmayı deneyin.

Çok Hızlı Yazdırma

Parçanızın dolgusu genellikle ana hatlardan daha hızlı yazdırılır. Ancak, dolgu çok hızlı yazdırılırsa, anahat perimetrelerine bağlanması için yeterli zaman olmayacaktır. Anahat çakışmalarını artırmayı denediyseniz, ancak yine de perimetreler ve dolgunuz arasındaki boşlukları görüyorsanız, yazdırma hızını azaltmayı denemelisiniz. Ekstrüderin plastiği aktif olarak eklediği herhangi bir hareketin hızını kontrol eden “Varsayılan Baskı Hızı” nı ayarlayın. Örneğin, daha önce 3600mm/dak (60mm/s) hızında baskı yapıyorsanız, sınırlarınız ve dolgunuz arasındaki boşlukların kaybolup kaybolmadığını görmek için bu değeri %50 azaltmayı deneyin. Boşluklar artık daha düşük hızda mevcut değilse, yazıcınız için en iyi hızı bulana kadar varsayılan baskı hızını kademeli olarak artırın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.