3D Yazıcı İnce Duvarlar Arası Boşluklar

0
1683
Okunma

3D Yazıcı İnce Duvarlar Arası Boşluklar

3D Yazıcı İnce Duvarlar Arası Boşluklar

3D Yazıcı İnce Duvarlar Arası Boşluklar. 3D yazıcınız sabit boyutlu bir meme içerdiğinden, nozül çapından sadece birkaç kat daha büyük olan çok ince duvarlar yazdırırken sorunla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, 0,4mm ekstrüzyon genişliğine sahip 1.0mm kalınlığında bir duvar yazdırmaya çalışıyorsanız, yazıcınızın tamamen sağlam bir duvar oluşturmasını ve ortada bir boşluk bırakmamasını sağlamak için bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Aşağıdaki ilgili ayarları açıklayacağız.

İnce Duvar Ayarlarları

Doğrulamanız gereken ilk ayarlar bazı dilimleme programlarının içerdiği özel ince duvar ayarlarıdır. Yazılım, Dahili İnce Duvar Tipi için birkaç farklı seçenek içerir. Varsayılan seçenek, ince duvarlarınız arasındaki küçük boşlukları doldurmak için genellikle “boşluk doldurma” adı verilen bir şey kullanır. Bu, bu ince boşluklar arasındaki boşluğu doldurmak için ayarlayan bir ileri-geri dolgu deseni oluşturacaktır. Bununla birlikte, yazılım aynı zamanda bu ince duvarları tek bir geçişle doldurabilecek başka bir kullanışlı seçenek de içerir. Bu duvarlar arasındaki boşluğu mükemmel şekilde doldurmak için boyut olarak ayarlanacak dinamik tek bir ekstrüzyon kullanacaktır.

Ekstrüzyon Genişliğini Değiştirin

Bazı durumlarda, nozuldan ekstrüde edilen plastiğin boyutunu değiştirerek daha iyi şansınız olduğunu fark edebilirsiniz. Örneğin, 1,0mm kalınlığında bir duvar yazdırıyorsanız, nozulunuz 0,5 mm’lik ekstrüzyon oluşturmak için ayarlanmışsa hızlı ve güçlü bir baskı elde edebilirsiniz. Bu, oldukça tutarlı duvar kalınlıkları olan parçalar için en iyi şekilde çalışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.