Grafik kartları tek parmak izine sahip olabilir

1
123
Okunma

Ekran kartı işlemcisi "GPU"
İnternette gezinen kullanıcılar için hesaplarını koruma endişesi her zaman mevcuttur. Ancak oyun endüstrisi bu endişeleri sonlandırabilir. PUFFIN Projesi (Standart PC bileşenlerinde bulunan fiziksel olarak klonlanamaz işlevler. – physically unclonable functions found in standard PC components), GPU (Grafik İşleme Birimi) imalatında her bir ürüne eşsiz bir parmak izi eklenmesini tavsiye etmişti.

Proje ekibi, GPU’larda bulunan fiziksel farklılıkları tespit eden bir yazılım geliştirmişti. Yazılımın sonuçları, yeni bir tür kimlik doğrulama uygulamasının mümkün olabileceğini gösterdi. Bu işlem tek başına kullanıcı hesaplarının hacklenmesini önlemeyebilir, ancak oyuncuların hesaplarının güvende olması için kullanışlı bir adım olabilir. PUFFIN’in yazılım taraflı olarak uygulanabilirliği, oyun platformları için göreceli olarak basit bir çözüm sunabilir.
PUFFIN’in bir sorunraki amacı ise bu yöntemi dizüstü bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar diğer elektronik donanımlara uygulamak olacak gibi görünüyor. Araştırma 2015’e kadar sürecek.

 

Kaynak: http://dvice.com/archives/2012/10/puffin-up-gamin.php

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oydan 5,00 Puan. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Elektronik, Bilim, Teknoloji, Müzik, Tasarım.
Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.