Havya Ucu Temizleyici Yapalım! (Video)

0
1363
Okunma

Havya Ucu Temizleyici

Havya Ucu Temizleyici (Basit)

Havya Ucu Temizleyici. Burdaki anlatımdan önce aşağıdaki ikinci bölümde yer alan “Neden Havya Ucunu Temizlememiz Gerekiyor ?” kısmını mutlaka okuyunuz.

Evimizde olan ya da kolaylıkla bulabileceğimiz nesneler ile havya ucu temizleyici yapıyoruz.

  • 1 adet küçük kutu kola şişesi (2. versiyon için bir tane daha),
  • 1 adet bulaşık teli.
  • Ve araç gereçler.

Yukarıdaki resim 2. versiyondur.

Altına ağırlık yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde devrilmez.

Videoyu izleyiniz:


Neden Havya Ucunu Temizlememiz Gerekiyor?

Havya uçları sıcaktır. Sonuç olarak, lehimi etkileyebilecek aynı tür oksidasyona maruz kalırlar. Ayrıca tekrar tekrar ısıtılması ve soğutulması da bunu hızlandırır.

Uç sağlam olmasına rağmen az miktarda bakım gerektirir. Lehime başlamadan önce ucu inceleyin. Temiz ve parlak olmalıdır. Sünger veya pirinç talaşlarında karbon, eski lehim ve benzeri kalıntıları temizleyin.

Sünger / pirinç talaşlarını temizledikten sonra uç hala parlak değilse, üzerine az miktarda lehimi eritin ve tekrar temizleyin. Lehimdeki akı ucu temizlemeye yardımcı olacaktır.
Gerçekten oksitlendi mi?

Uç hala temiz ve parlak değilse, bir uç temizleyici kullanın. Bu genellikle lehim ve toz lehimde bulunandan daha agresif bir akının karışımıdır. Uç temizleyicideki akı, oksitlenmeyi giderir ve havya ucundan birikir ve daha sonra lehim ucu kullanıma hazır olarak yeniden düzeltir.

Havya uçları sonsuza kadar dayanmaz. Sonunda yıpranırlar. Ucun değiştirilmesi gereken yaygın işaretler şunlardır: ucun sonunda içi boş bir şekillendirme, temizleme ve yeniden kalaylama işleminin bir etkisi yoktur veya sık sık tekrarlanması gerekir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.