3D Yazıcı Aşırı Ekstrüzyon Sorunu

0
3139
Okunma

Aşırı Ekstrüzyon Sorunu

3D Yazıcı Aşırı Ekstrüzyon Sorunu

3D Yazıcı Aşırı Ekstrüzyon Sorunu. Adından da anlaşılacağı gibi, 3D yazıcınız çok fazla malzeme çektiğinde aşırı ekstrüzyon meydana gelir. Beklediğiniz gibi, bu baskılarınızın kalitesini bozabilir.

Yazılım, nozulun doğru miktarda plastik eklediğinden emin olmak için yazıcınızla birlikte sürekli olarak çalışır. Bu hassas ekstrüzyon, iyi baskı kalitesinin elde edilmesinde önemli bir faktördür. Bununla birlikte, çoğu 3D yazıcının gerçekte ne kadar plastik eklendiğini izleme yolu yoktur. Ekstrüzyon ayarlarınız doğru şekilde yapılandırılmamışsa, yazıcı yazılımın beklediğinden daha fazla plastik ekleyebilir.

Bu aşırı ekstrüzyon, parçanızın dış boyutlarını bozabilecek fazla plastik ile sonuçlanacaktır. Bu sorunu çözmek için kullandığınız dilimleyici programında doğrulamanız gereken birkaç ayar vardır. Daha ayrıntılı bir açıklama için lütfen “Yeterli Plastik Ekstrüzyonu Yok” bölümüne bakınız.(Yazı sonunda paylaştım.) Bu talimatlar az ekstrüzyon için olsa da, aynı ayarları aşırı-ekstrüzyon için sadece zıt yönde ayarlayacaksınız. Örneğin, ekstrüzyon çarpanının artırılması alttan ekstrüzyonla yardımcı oluyorsa, ekstrüzyon çarpanını aşırı ekstrüzyon sorunları için azaltmalısınız.

NOT:

3D baskı, kolayca öğrenilebilen ancak ustalaşması zor becerilerden biridir. Herkes bir 3D yazıcı ve bazı filamentler için parayı aşabilir, ücretsiz bir 3D tasarım indirebilir ve birkaç dakika içinde 3D baskıya başlayabilir. Bununla birlikte, kalıcı sorunların çözülmesi ve baskı kalitesinde ince iyileştirmeler yapılması, yazıcının ayarlarının öğrenilmesi ve oynanması için önemli miktarda çaba ve zaman gerektirir.

3D Yazıcı Yeterli Plastik Ekstrüzyonu Yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.