3D Yazıcı Baskıda Kıvrılan Köşeler

0
2069
Okunma

3D Yazıcı Baskıda Kıvrılan Köşeler

3D Yazıcı Baskıda Kıvrılan Köşeler

3D Yazıcı Baskıda Kıvrılan Köşeler. Yazdırma işleminizde daha sonra curling sorunlarını görüyorsanız, genellikle aşırı ısınma sorunlarına işaret eder. Plastik çok sıcak bir sıcaklıkta ekstrüde edilir ve hızlı soğumadığında, zamanla şekil değiştirebilir. Kıvrım, katılaşmadan önce deforme zamanına sahip olmayacak şekilde her tabakayı hızla soğutmak suretiyle önlenebilir. Lütfen bu konunun daha ayrıntılı bir açıklaması ve nasıl çözüleceği için “Aşırı Isınma Sorunu” bölümünü okuyun. Baskı işinin başlangıcında kıvrılmayı fark ediyorsanız, lütfen ilk katman sorunlarını gidermek için “Filamentin Yatağa Yapışmaması Sorunu” bakın.

Isıtılmış bir baskı yatağı almak muhtemelen kıvrılma probleminiz için en güvenilir çözümdür, ancak aynı zamanda en pahalıdır. Isıtmalı bir yatak size daha filament tipleriyle çalışmak için çok fazla esneklik sağladığı için yatırıma değer.

Adından da anlaşılacağı gibi, ısıtmalı bir yatak, filaman malzemesini, ortam sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklığa sahip bir yapı platformuna bırakmanıza izin verir. Isıtmalı baskı yatağı kullanıldığında konvansiyonel tavsiye, yatağı, üzerinde çalıştığınız malzemenin cam geçiş sıcaklığının hemen altındaki bir sıcaklığa ayarlamaktır. Bu, filaman malzemesini katı bir durumda tutarken yatağın yüzeyine yapışacak kadar yumuşak tutar.

Not:

3D baskı, kolayca öğrenilebilen ancak ustalaşması zor becerilerden biridir. Herkes bir 3D yazıcı ve bazı filamentler için parayı aşabilir, ücretsiz bir 3D tasarım indirebilir ve birkaç dakika içinde 3D baskıya başlayabilir. Bununla birlikte, kalıcı sorunların çözülmesi ve baskı kalitesinde ince iyileştirmeler yapılması, yazıcının ayarlarının öğrenilmesi ve oynanması için önemli miktarda çaba gerektirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.