Arduino Klavye Mesajı Uygulaması

0
154
Okunma

Arduino Klavye Mesajı Uygulaması

Bu örnekte tuşa basıldığında, bilgisayara klavye girişi olarak bir metin dizesi gönderilir. Dize, düğmeye basılma sayısını bildirir. Leonardo programlanmış ve kablolu hale getirildikten sonra, sonuçları görmek için favori metin editörünüzü açın.

Not: Keyboard.print () komutunu kullandığınızda, Arduino bilgisayarınızın klavyesini ele geçirir! Bu işlevle bir eskiz çalışırken, bilgisayarınızın kontrolünü kaybetmemenizi garantilemek için, Keyboard.print () öğesini çağırmadan önce güvenilir bir kontrol sistemi kurduğunuzdan emin olun. Bu taslak, klavyeyi değiştirmek için bir düğme içerir, böylece sadece düğmeye basıldıktan sonra çalışır.

Donanım

Gerekli Yazılım

  • Herhangi bir metin editörü

Devre

Basma düğmesinin bir pimini Arduino üzerindeki pim 4’e takın. Diğer pimi 5V’ye takın. Direnci, pim 4’ten toprağa bağlayarak, (-)’ye bir referans vererek, aşağı çekili(pull-down) olarak kullanın.

Kartınızı programladıktan sonra, USB kablosunu çıkarın, bir metin düzenleyici açın ve metin imlecini yazım alanına yerleştirin. Kartı tekrar USB aracılığıyla bilgisayara bağlayın ve belgeye yazmak için düğmeye basın.

Kod

Kaynak:arduino.cc

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Oydan 5,00 Puan. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Elektronik, Bilim, Teknoloji, Müzik, Tasarım.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.