3D Yazıcı Baskıda Zayıf Köprüleme

0
2334
Okunma

3D Yazıcı Baskıda Zayıf Köprüleme

3D Yazıcı Baskıda Zayıf Köprüleme

3D Yazıcı Baskıda Zayıf Köprüleme, aşağıdan destek olmaksızın iki nokta arasında ekstruzyon yapılması gereken plastik anlamına gelen bir terimdir. Daha büyük köprüler için, destek yapıları eklemeniz gerekebilir, ancak kısa köprüler genellikle malzeme ve yazdırma süresini kaydetmek için herhangi bir destek olmadan basılabilir. İki nokta arasında köprü oluşturduğunuzda, plastik boşluk boyunca ekstrüde edilir ve ardından katı bir bağlantı oluşturmak için hızlıca soğutulur.

En iyi köprüleme sonuçlarını elde etmek için yazıcınızın bu özel bölümler için en iyi ayarlarla doğru şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir. Ekstrüde bölümler arasında sarkma, sarkma veya boşluklar olduğunu fark ederseniz, en iyi sonuçları almak için ayarlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. 3D yazıcınızda mümkün olan en iyi köprülerinizi yazdırabilmeniz için adreslemek istediğiniz alanların her birini ele alacağız.

Köprüleme Hızını Ayarlayın

Baskılardaki köprüleme bölgeleri, optimum performans elde etmek için özel ekstrüzyon, hız ve soğutma ayarlarıyla basılır. Bu bölgeler için ekstrüzyon ve hız ayarlarınız sekmesinde bulunabilir. Tipik olarak, “Bridging ekstrüzyon çarpanını” %100 veya daha fazlaya ayarlamak istersiniz, çünkü daha düşük değerler bu yüzeylerin tabanını düzgün bir şekilde düzeltebilir. Bazı yazıcılar yavaş köprüleme ile daha iyi performans gösterirken, diğerleri de daha hızlı hareket ederek daha iyi sonuçlar elde ettikleri için “Bridging hız çarpanı” biraz deneme gerektirebilir.

Son olarak, işlem ayarlarınızın Soğutma sekmesinde köprüleme fan hızı ayarlarını bulabilirsiniz. Tipik olarak, köprülerin mümkün olduğunca çabuk soğutulduğundan emin olmak için “Bridging fan hızını geçersiz kılma” ayarını büyük bir değere ayarlamak isteyeceksiniz. Özel 3D yazıcınız ve filamentiniz için en iyi kombinasyonu bulmak için bu ayarlarla denemeler yapın. Bu kalibrasyonda yardımcı olabilecek birçok köprüleme testi modeli bulunmaktadır.

Daha Uzun Köprüler İçin Destek Kullanın

Yukarıda belirtilen ayarları gerçekleştirdikten sonra istediğiniz sonuçları alamadığınız takdirde, destek yapılarının eklenmesiyle en iyi kaliteyi elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Destek yapıları köprüleme bölgeleri için ekstra bir temel oluşturacak ve başarı şanslarını büyük ölçüde artıracaktır. Tüm model için destek oluşturmayı etkinleştirebilirsiniz.

Aşağıdan yotum bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.