3D Yazıcı Katman Köşelerindeki Delikler ve Boşluklar

0
1729
Okunma

Katman Köşelerindeki Delikler ve Boşluklar

3D Yazıcı Katman Köşelerindeki Delikler ve Boşluklar

Katman Köşelerindeki Delikler ve Boşluklar. 3B basılmış bir parça oluştururken, her katman aşağıdaki katmandan temel alır. Bununla birlikte, baskı için kullanılan plastik miktarı da bir endişe kaynağıdır, bu nedenle, temelin mukavemeti ile kullanılan plastik miktarı arasında bir denge sağlanmalıdır. Temel yeterince güçlü değilse, katmanlar arasındaki delik ve boşlukları görmeye başlayacaksınız. Bu, genellikle parçanın boyutunun değiştiği köşelerde (örneğin, 40 mm’lik bir küpün üstünde 20 mm’lik bir küp yazdırıyorsanız) en barizdir. Daha küçük boyuta geçtiğinizde, 20 mm’lik küpün yan duvarlarını desteklemek için yeterli temelinizin olduğundan emin olmanız gerekir. Bu zayıf temeller için çeşitli tipik nedenler vardır. Her birini aşağıda tartışacağız.

Yeterli Perimetre(Duvar) Yok

Parçanıza daha fazla anahat perimetresi eklemek, temelin gücünü büyük ölçüde artıracaktır. Parçanızın iç kısmı tipik olarak kısmen içi boş olduğundan, çevre duvarlarının kalınlığı önemli bir etkiye sahiptir. Örneğin, daha önce iki perimetreyle yazdırıyorsanız, boşlukların kaybolup kaybolmadığını görmek için aynı baskıyı dört perimetreyle deneyin.

Üst Katı Katmanlar Yeterli Değil

Zayıf bir temel için diğer bir yaygın neden, baskınızın üst yüzeyleri için yeterli katı tabakaya sahip değildir. İnce bir tavan, üstüne basılan yapıları yeterince destekleyemeyecektir. Daha önce yalnızca iki üst katı katman kullanıyorsanız, temelin geliştirilip iyileştirilmediğini görmek için aynı baskıyı dört üst katı katmanla deneyin.

İç Dolgu Yüzdesi Çok Düşük

Kontrol etmeniz gereken son ayar, Proses Ayarları altındaki bir sürgü ile gösterilen veya İnfill sekmesi altında bulunan, baskı için kullanılan dolgu yüzdesidir. Üst katı katmanlar dolgu üzerine yerleştirilecek, bu nedenle bu katmanları desteklemek için yeterli dolgu olması önemlidir. Örneğin, daha önce %20 dolgu yüzdesi kullanıyorsanız, baskı kalitesinin iyileşip iyileşmediğini görmek için bu değeri %40 artırmayı deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.