Arduino Dizi Ekleme İşleci

0
476
Okunma

Arduino Dizi Ekleme İşleci

Dizeleri çeşitli yollarla birlikte ekleyebilirsiniz. Buna birleştirme adı verilir ve bu, orijinal String’in String’in veya onu birleştirdiğiniz karakter dizisinin uzunluğuna göre daha uzun olmasına neden olur. + Işleci, bir String’i başka bir String ile sabit bir karakter dizisi, bir sabit veya değişken sayının bir ASCII gösterimi veya sabit bir karakterle birleştirmenize izin verir.

 

İşlev, yukarıda belirtilen izin verilen veri türlerinden birini döndürürse, bir işlevin sonuçlarını bir Dizeye eklemek için + işlecini de kullanabilirsiniz. Örneğin,

millis() işlevi, bir millis() eklenebilecek uzun bir tam sayı döndürdüğü için millis() izin millis() . Bunu da yapabilirsin:

çünkü analogRead() bir tamsayı döndürür. Dize birleştirme, bir değer kombinasyonunu ve bu değerlerin açıklamalarını seri iletişim yoluyla, bir LCD ekranda, bir Ethernet bağlantısı üzerinden veya Dizeler’in yararlı olduğu herhangi bir yerde görüntülemek için bir String’e görüntülemeniz gerektiğinde çok yararlı olabilir.

Dikkat: Beklenmeyen sonuçlar alacağınız için, aynı satırdaki birden çok değişken türünü birleştirmeye dikkat etmelisiniz. Örneğin:

“Sensör Değeri: 402” veya analogRead() sonucu ne olursa olsun,

tahmin edilemez sonuçlar verir, çünkü farklı veri türlerini birleştirmeye başlamadan önce stringThree hiçbir zaman başlangıç ​​değerine sahip olmaz.

Uygun olmayan başlatma işleminin hatalara neden olacağı başka bir örnek:

Derleyici, operatör önceliğini doğru şekilde işlemediği için bu derleme yapmaz. Öte yandan, aşağıdakiler derlenecek, ancak beklendiği gibi çalışmayacak:

stringThree aynı nedenden dolayı doğru şekilde çalışmıyor: stringThree farklı veri türlerini birleştirmeye başlamadan önce hiçbir zaman başlangıç ​​değerine stringThree olmadı.

En iyi sonuçları elde etmek için, bunları birleştirmeden önce Dizelerinizi başlatın.

Donanım

Devre

Bu örnek için devre yoktur, kartınızın USB üzerinden bilgisayara bağlı olması ve Arduino Yazılımının (IDE) seri monitör penceresi açık olmalıdır.

Kod

İşte birkaç farklı birleştirme örneğinin çalışan bir örneği:

Kaynak:arduino.cc

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oydan 5,00 Puan. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Elektronik, Bilim, Teknoloji, Müzik, Tasarım.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.