Arduino String/Dizi Nesne Oluşturucuları

0
1209
Okunma

Arduino String/Dizi Nesne Oluşturucuları

Arduino String/Dizi Nesne Oluşturucuları

Arduino String/Dizi Nesne Oluşturucuları. String nesnesi , metin dizelerini çeşitli yararlı yollarla işlemenizi sağlar. Karakterleri Dizelere ekleyebilir, Dizeleri birleştirerek birleştirebilir, Dizenin uzunluğunu alabilir, alt dizeleri arayabilir ve değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu eğitici, String nesnelerini nasıl başlatacağınızı gösterir.

Tüm bu yöntemler, bir String nesnesini bildirmenin geçerli yoludur. Hepsi, String yöntemlerinden herhangi biri kullanılarak işlenebilen bir karakter dizisi içeren bir nesneye neden olur. Bunları hareket halinde görmek için, aşağıdaki kodu Arduino veya Genuino kartına yükleyin ve Arduino IDE seri monitörünü açın. Her bir beyanın sonuçlarını göreceksiniz. Her println() tarafından basılanları, üstündeki beyanla karşılaştırın.

Donanım

  • Arduino veya Genuino

Arduino Uno, ATmega328P tabanlı bir mikro denetleyici karttır. 14 adet dijital giriş / çıkış pini (6’sı PWM çıkışı olarak kullanılabilir), 6 analog giriş, 16 MHz kristali, bir USB bağlantısı, bir güç girişi, bir ICSP başlığı ve bir sıfırlama düğmesi vardır. Mikrodenetleyiciyi desteklemek için gereken her şeyi içerir; Başlamak için bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlayın ya da AC-DC adaptörü ya da pille çalıştırın. UNO’yu, yanlış bir şey yapmadan çok fazla endişe etmeden tamir edebilir, en kötü durum senaryosunu değiştirebilirsiniz. Birkaç dolara çip alır ve tekrar kullanabilirsiniz.”

Devre

Bu örnek için devre yoktur, kartınızın USB üzerinden bilgisayara bağlı olması ve Arduino Yazılımının (IDE) seri monitör penceresi açık olmalıdır.

Kod

Kaynak:arduino.cc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.