Arduino Bare Minumum (Temel Kod)

0
166
Okunma

Bare Minumum (Temel Kod)

Bare Minumum (Temel Kod) yani bu örnek, Arduino Yazılımında (IDE) düzgün bir şekilde derlenecek bir program için gereken minimum kod kodunu içerir: setup() yöntemi ve loop() yöntemi.

Gerekli Donanımlar

Devre

Bu örnek için sadece Arduino veya Genuino Board’unuza ihtiyaç vardır.

Kod

Bir çizim başladığında setup() işlevi çağrılır. Değişkenleri başlatmak için kullanın, pin modları, kütüphaneleri kullanmaya başlayın, vb. Kurulum fonksiyonu, her açılıştan veya kartın sıfırlanmasından sonra sadece bir kez çalışır.

setup() işlevini oluşturduktan sonra, loop() işlevi tam olarak adından da anlaşılır ve programın değiştikçe değişmesine ve yanıt vermesine izin vererek arka arkaya döngü yapar. Taslağınızın loop() bölümündeki kod, kartı etkin bir şekilde kontrol etmek için kullanılır.

Aşağıdaki kod aslında hiçbir şey yapmaz, ancak bu yapı, kendi çiziminize başlamanız için kopyalama ve yapıştırma işlemlerinde kullanışlıdır. Ayrıca kodunuzda nasıl yorum yapacağınızı gösterir.

İki eğik çizgi (//) ile başlayan herhangi bir satır derleyici tarafından okunmayacaktır, böylece istediğiniz herhangi bir şeyi yazabilirsiniz. İki eğik çizgi, yorumları aynı satırda tutmak için işlevsel koddan sonra yerleştirilebilir. Kodunuzu bu şekilde yorumlamak, hem kendinize hem de başkalarına, programınızın adım adım nasıl çalıştığını açıklamada özellikle yardımcı olabilir.


Kaynak:arduino.cc

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Elektronik, Bilim, Teknoloji, Müzik, Tasarım.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.