Windows için Arduino (IDE) Kurulumu !

0
2271
Okunma

Arduino Kurulumu

Arduino Kurulumu . Bu yazı, Windows cihazlarınıza Arduino Yazılımı’nı (IDE)  basit bir şekilde nasıl yükleyeceğinizi açıklamaktadır.

Arduino Yazılımını (IDE) indirin

İndirme sayfasından en son sürümü edinin. Installer (.exe) ve Zip paketleri arasında seçim yapabilirsiniz. Sürücüler de dahil olmak üzere Arduino Yazılımını (IDE) kullanmak için ihtiyacınız olan her şeyi doğrudan yükleyen ilkini kullanmanızı öneririz. Zip paketi ile sürücüleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. Zip dosyası, taşınabilir bir kurulum oluşturmak istiyorsanız da kullanışlıdır.

İndirme işlemi tamamlandığında kuruluma devam edin ve lütfen işletim sisteminden bir uyarı aldığınızda sürücü kurulum işlemine izin verin.

Yüklenecek bileşenleri seçin:
Yüklenecek bileşenleri seçin
Yükleme dizini seçin (varsayılan dizinin kalmasını öneririz).:
Yükleme dizini seçin (varsayılan dizinin kalmasını öneririz).
İşlem Arduino Software (IDE) yazılımını düzgün bir şekilde yürütmek için gerekli tüm dosyaları ayıklayacak ve kuracaktır:
İşlem Arduino Software (IDE) yazılımını düzgün bir şekilde yürütmek için gerekli tüm dosyaları ayıklayacak ve kuracaktır.

Arduino Kurulumu tamamlandı. Artık başlayabilirsiniz.

Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınız halen Arduino Kaartınızı tanımadıysa şu sorunlardan biriyle karşılaşmış olabilirsiniz.

  1. Çinden getirttiğimiz veya diğer adıyla klon arduino aldığımız zaman farkedeceksiniz ki üzerindeki USB iletişim çipi farklıdır.Üretici firma daha ucuza getirmek için ucuz bir çip kullanmıştır. Çip CH340G isimli bir USB iletişim çipidir. Bu yazlımsal sorun.
  2. Bunun dışında kısa devre, ters kutup bağlantısı, motor çalıştırmak için aruino pinini direk motora bağlama.. gibi hatalarda bu srouna yol açabilir. Bu gibi durumlarda sadece voltaj regülatörü değil kartın tamamında onarılmaz arızalara yol açabilirsiniz. Mesela voltaj regülatörü ile beraber seri iletişim çipi CH340 ve Atmega16U2’yi de yakabilirsiniz.
  3. Kablo arızası. Arduino ile Bilgisayar arasındaki bağlantıyı oluşturan kablo da bazen çalışmıyor olabilir.

Bu Anlatım https://www.arduino.cc/en/Guide/Windows adresinden Türkçeye çevrilmiştir ve bazı kısımları özgün içeriktir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oydan 5,00 Puan. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Elektronik, Bilim, Teknoloji, Müzik, Tasarım.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.