Arduino Tuşlarla Fare Uygulaması

0
254
Okunma

Arduino Tuşlarla Fare Uygulaması

Bu örnek, Fare ve Klavye kitaplıklarının birlikte kullanımını göstermektedir. Beş anlık anahtar, imleciniz için yön düğmeleri olarak işlev görür. Bir düğmeye basıldığında, ekranınızdaki imleç hareket edecek ve yön ile ilişkili mektuba karşılık gelen bir tuşa basma bilgisayara gönderilecektir. Leonardo, Micro veya Due programlanmış ve kablolu hale getirildikten sonra, sonuçları görmek için favori metin düzenleyicinizi açın.

Not: Fare ve Klavye kitaplığı işlevlerini kullandığınızda, Arduino bilgisayarınızın imlecini devralır! Bu işlevle bir çizim çalıştırırken bilgisayarınızın denetimini kaybetmemenizi sağlamak için, Mouse.move () öğesini çağırmadan önce bir denetleyici ayarladığınızdan emin olun.

Donanım

Gerekli Yazılım

  • Herhangi bir metin editörü

Devre

Düğmelerin bir ucunu karttaki 2, 3, 4, 5 ve 6 iğnelerine takın. Diğer ucunu + 5V’a takın. Dirençler, anahtarlar için şasiye bir referans vererek, aşağı çekme olarak kullanın. Onları tahtaya bağlayan pimden toprağa takın.

Kartınızı programladıktan sonra, USB kablosunu çıkarın ve bir metin düzenleyici açın. Kartınızı bilgisayarınıza bağlayın ve imleci hareket ettirirken belgeye yazmak için düğmelere basın.

Kod

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.